Close icon
Tyresö/Tyresö Strand
7 rok
285 + 40 kvm
Tomt 2.264 kvm

Modern funkisvilla ritad av Magnus Ståhl

Havsnära fastighet belägen vid Tyresö Strand med utsikt över Erstaviken och Saltsjöbaden, ritad av Magnus Ståhl Arkitektbyrå. Fritt och dramatiskt läge på en höjd med panoramafönster i samtliga väderstreck suddar ut gränsen mellan ute och inne. Byggnaden omfattar totalt 325 kvm disponerat på 7 rum och karaktäriseras av ett stramt formspråk med tre volymer som kragar ut mot omgivande natur. Konstruktion i trä och diskret fasad i stående panel av sibirisk lärk väver samman fastigheten med trädtopparna. Interiört präglas bostaden av högkvalitativa materialval och vackra siktlinjer genom huskroppen, ut mot havet. Ett boende som kombinerar en naturnära livsstil med modern standard.

Intresseanmälan
Stäng

Intresseanmälan

     

    Planritningar och kartor

    (1/3)

    (2/3)

    (3/3)

    Planritningar och kartor

    Björn Sjöberg

    Registrerad fastighetsmäklare

    +46 (0) 708-74 74 45

    bjorn.s@sothebysrealty.se

    Mitt stora intresse för relationsskapande och spektakulära hem ledde mig in i fastighetsmäklaryrket. Under mina år har jag byggt upp ett brett nätverk av köpare och säljare och mitt mål i affärer är att bägge parter alltid ska känna sig trygga hela vägen. Jag är en god människokännare och jag har en stor respekt för att alla klienter är unika, på samma sätt som varje objekt är unikt. 

    Mina klienter beskriver mig som varm, noggrann och professionell. Genom Skeppsholmen Sotheby’s kan jag erbjuda ett skräddarsytt upplägg utifrån kundens behov och önskemål för att skapa så bra förmedling som möjligt.

    Michael Preber

    Registrerad fastighetsmäklare | Civilekonom

    +46 (0) 709-39 01 90

    michael.p@sothebysrealty.se

    Michael har över 20 års erfarenhet som fastighetsmäklare och har sålt mer än 1 000 bostäder. Han har satt flera försäljningsrekord och toppnoteringar, och har blivit uppmärksammad i ett stort antal tidningar för bland annat försäljningen av några av de dyraste villorna och lägenheterna de senaste åren.

    Michael är specialiserad på exklusiva bostäder, såsom fina lägenheter, villor och lantställen – bostäder med det där lilla extra. Han är också civilekonom och skrev sin magisteruppsats om de psykologiska faktorer som påverkar bostadsmarknaden.

    Intresseanmälan