Med fulländad arkitektur och högsta standard uppenbarar sig detta mycket privata och insynsskyddade drömboende på totalt 700. Den exklusiva fastigheten är högt belägen med egen väg till fastigheten med en markarea om 45 hektar, som sträcker sig ända ner till strandlinjen. Bättre än så här blir det inte. Med en fantastisk havsutsikt, integrerad i terrängen omgiven av skog kombineras här häpnadsväckande storslagenhet med modern arkitektur. Villan är byggd i fina material med stora glaspartier mot havet. Havsutsikt från flera rum. I detta arkitektoniska hem med internationell prägel gör sig den nordiska enkelheten påmind i både materialval och rymdkänsla. Sex badrum och två enskilda toaletter hör inte till vanligheterna. Rejäl stenterrass med pool i härligt läge med fin utsikt mot havet. Fastigheten omgärdas effektfullt av skogen. Vidare finns ett garage/festlokal/konferenssal med stora möjligheter.
Planritning & Tomtkarta
Stefan Essunger
Jag har studerat juridik & ekonomi vid Göteborgs universitet och arbetade 17 år inom bank och telefoni innan jag 2004 börja arbeta som fastighetsmäklare. Med mina 3 högskoleexamen och erfarenhet i bagaget har jag det som krävs för en bra fastighetsmäklare. När chansen dök upp att arbeta på Skeppsholmen Sotheby´s International Realty fanns det inga tvivel.
Mitt viktigaste råd är att hålla fokus på det som är betydelsefullt, nämligen marknadsföring, kunskap och engagemang. Framförallt hur mycket som finns kvar efter att fastighetsmäklaren tagit sitt och inte en halv procentenhet hit eller dit på arvodet. Det är den fastighetsmäklare som erbjuder bäst marknadsföring som kommer att ge er högst försäljningspris.
Sälj med oss
Fyll i dina uppgifter så kontaktar vi dig.