Här är en vindsvåning i mycket gott skick där du får hiss direkt in i våningen och en härligt södersolig terrass i anslutning till matplatsen. Under den mörka årstiden förgylls kvällarna med centralt placerad braskamin. Vinden flödar av ett härligt ljus under hela dagen via terrass, kupor och takfönster. Bara ca 200 meter bort ligger T-bana Fridhemsplan uppgång S:t Görans Sjukhus
Alströmergatan 51
Kungsholmen
6 tr
3 rok
99 + 9 kvm
5.963 kr/mån
Slutpris 12 975 000 kr
Planritning
Staffan Hempel
Registrerad fastighetsmäklare
Ekonomie mag.
0730-40 01 00
staffan.h@sothebysrealty.se
Med stort fokus på service och kvalitet är mitt mål att se till att inget lämnas åt slumpen för att du ska känna dig riktigt nöjd med affären. Erfarenheten och skickligheten som krävs i denna typ av affärer får man bara genom hårt arbete samt att genomföra otroligt många affärer. Engagemang och leverans är mina honnörsord.
Med en bakgrund i byggbranschen och nu drygt 20 år som fastighetsmäklare har jag gedigen fastighetskunskap. De senaste åren har jag förmedlat några av innerstans dyraste vindar och våningar samt premiumvillor i Stockholms närförorter. Att göra affärer är min passion.
Sälj med oss
Fyll i dina uppgifter så kontaktar vi dig.
Master sovrum
Badrum en suite
Badrum en suite
Hiss in i våningen
Sovrum 2
En av innergårdarna
Fastigheten
Trappentré
Trappentré