Örgryte - Bö
9 rok
262 + 121 kvm
Tomt 932.3 kvm
Slutpris 17 200 000 kr

Apotekarvillan - Spatiös 30-talsvilla i Örgryte med rik historia

Magnifik 30-tals villa på 383 kvm, högt belägen på lugn gata i Örgryte - Bö. Från villan har man en strålande utsikt med ljus som flödar genom soldränkta, spatiösa sällskapsrum. Här erbjuds även ett stort platsbyggt kök från Himlekök med Miele-maskiner, 5 sovrum, 3 badrum, bodega, gym, flera soliga uteplatser i bästa västerläge och garage med bra parkering framför.

Pris på förfrågan.

Välkommen att kontakta mäklaren för mer information och visning.
Magnus Helin
0739-82 80 39
magnus@sothebysrealty.se

Magnus Helin

Magnus Helin

Registrerad fastighetsmäklare
0739-82 80 39

Jag är en göteborgare som växt upp i ett villaområde i Örgryte, dit jag efter några år i innerstaden flyttat tillbaka. Jag tog min mäklarexamen 2007 och har sedan 2011 arbetat på Skeppsholmen Sotheby’s. Jag har efter hundratals genomförda affärer en gedigen erfarenhet och kunskap och har genom åren legat bakom många prisrekord, både i och utanför Göteborg.

En stor del av mitt mäklande har varit inriktat på Örgryte med hänsyn till min stora kännedom om stadsdelen, men jag känner mig numera lika hemma i och har även uppdrag över hela Göteborg. I mitt arbete försöker jag hålla mig anträffbar dag som kväll, vardag som helg och sätter en ära i att oberoende av tidpunkt hålla mig tillgänglig för mina kunder.

Portfolio

Sälj med oss

Fyll i dina uppgifter så kontaktar vi dig.

Checkboxes