Bögatan 7
Örgryte - Bö
9 rok
254 + 152 kvm
Tomt 686.8 kvm

Vacker trävilla i Bö från 1930 på totalt 406 kvm med många möjligheter

- Kommande försäljning i september -

Med ett riktigt bra och centralt läge i Bö ligger denna stora vackra trävilla från 1930 på totalt 406 kvm med stora boutrymmen och fin insynsskyddad trädgård i söderläge. Villan är från början uppförd som pampig enfamiljsvilla, men består nu av en stor bostad på 6 rok och en mindre på 3 rok. Källaren har egen ingång med kök samt badrum, vilket öppnar upp för möjligheter även där. Bergvärme och indragen fiber finns.

Varmt välkommen att kontakta mäklaren för mer information.

Magnus Helin
0739-82 80 39
magnus@skeppsholmen.se

Magnus Helin

Magnus Helin

Registrerad fastighetsmäklare
+46739828039

Jag är en göteborgare som växt upp i ett villaområde i Örgryte, dit jag efter några år i innerstaden flyttat tillbaka. Jag tog min mäklarexamen 2007 och har sedan 2011 arbetat på Skeppsholmen Sotheby’s. Jag har efter hundratals genomförda affärer en gedigen erfarenhet och kunskap och har genom åren legat bakom många prisrekord, både i och utanför Göteborg.

En stor del av mitt mäklande har varit inriktat på Örgryte med hänsyn till min stora kännedom om stadsdelen, men jag känner mig numera lika hemma i och har även uppdrag över hela Göteborg. I mitt arbete försöker jag hålla mig anträffbar dag som kväll, vardag som helg och sätter en ära i att oberoende av tidpunkt hålla mig tillgänglig för mina kunder.

Portfolio

Sälj med oss

Fyll i dina uppgifter så kontaktar vi dig.

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Checkboxes