Greenwood 1
Nyköping
6 rok
220 + 23 kvm
Tomt 2 444 kvm
Slutpris 8 975 000 kr

Sekelskiftesvilla med havsutsikt och gästvilla på Arnö

Unik möjlighet att förvärva en av Nyköpings vackraste sekelsskiftesvillor med byggåret 1882. Härligt prunkande trädgård med fruktträd och ett prioriterat läge på Arnö, en kort promenad från småbåtshamnen. Sekelskiftesvillan är lugnt belägen på en återvändsgränd med utsikt över vattnet och hamnen i Nyköping. Villans boarea är 168 kvm + 12 kvm biarea. På tomten ligger även en helt separat gästvilla. Ett modernt, komplett hem som erbjuder många möjligheter. Uthyrning, egen verksamhet eller generationsboende. Gästvillans boarea är 52 kvm + 11 kvm biarea.

Peter Frisell

Peter Frisell

Registrerad fastighetsmäklare
0709-78 78 33

Min enkla filosofi är att hela tiden vara den mäklare jag själv skulle anlita vid en försäljning. Att bara leverera det som förväntas lämnar aldrig ett bestående intryck. Det är först när du ger det där lilla extra och överträffar andras förväntningar som kundrelationer lyfter till nya höjder!

Jag har arbetat i nära 30 år med kvalificerad försäljning i olika branscher, en erfarenhet som jag självklart tagit med mig in i fastighetsbranschen. Allt ifrån mitt arbete som vinagent i Frankrike till min tid som finansiell rådgivare och försäkringsmäklare. Sotheby´s globala nätverk och starka marknadsföring saknar konkurrens. Varför nöja sig med mindre?

Portfolio
Bilden är säsongsanpassad med hjälp av AI.
Bilden är säsongsanpassad med hjälp av AI.
Bilden är säsongsanpassad med hjälp av AI.

Sälj med oss

Fyll i dina uppgifter så kontaktar vi dig.

Checkboxes
Bilden är säsongsanpassad med hjälp av AI.
Gästvilla
Gästvilla
Gästvilla
Gästvilla
Gästvilla
Gästvilla
Bilden är säsongsanpassad med hjälp av AI.